KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15217419

nr 1521 7419

Herman Österlund

(1873-1964), Sverige

Oljemålning, Vinter. Signerad. Olja på duk, 42x35 cm, yttermått inklusive ram: 55x48 cm

Herman Österlund, svensk bildkonstnär född 1873, död 1964.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 13 februari 2023
kl 20:23:43

Herman Österlund

Läs mer om Herman Österlund